I will teach you to make your own yogurt! You know how you spend $6.00 or more on a quart of your favorite yogurt? Learn the simple process and never pay for yogurt again. You provide the equipment and I will teach you to make it for one time credit. It is obnoxiously easy to do and you'll save billions and billions of dollars. It doesn't require a yogurt maker or any expensive equipment. Just four mason jars, a gallon of milk and a cup of your favorite yogurt with live cultures. Ask yourself how you can afford not to do it!
Offer
- Lessons
- Classes & workshops
- Cooking & baking